Google My Business Nedir?

25 Mart 2022 Mert Kocakaya 0 Yorum

Doğrulanmış bir Google My Business hesabı, işletmenizin Google Arama ve Haritalar’da nasıl görüneceğini yönetmenize olanak tanır. My business nedir? Google My Business, web sitenizin ana sayfasının yeni sürümü haline geldi. Potansiyel müşterilerin ilk gördüğü şey budur. Bu yüzden onlara harika bir ilk izlenim vermeniz gerekir. Kullanıcılarınızın ne aradığını hesaba katarak sizi organik olarak rakiplerinizin önüne geçirecek optimize edilmiş bir Google My Business sayfanızı oluşturabilirsiniz.

Google My Business Kullanımı

İlk adım, Google My Business için işletmenizi tanıtmak ve doğrulamaktır. İşletmenizi tanıtın. Aksi takdirde, yerel haritalarda ve listelerde görünmezsiniz. İşletmenizi tanıtmak bazı avantajlar elde etmenizi sağlar. İşletme bilgilerinizi özelleştirme ve koruma, müşterilerden gelen yorumlara yanıt vermek, resim eklemek insanların işletmenizi nasıl bulduğuna, kaç kişinin aradığına ve insanların işletmenizi nasıl aradığına ilişkin bilgilere erişim gibi avantajlar sağlar. Doğrulanan işletmelerin tüketiciler tarafından saygın olarak görülme olasılığı iki kat daha fazladır.

Doğrulama, Google genelinde işletme bilgilerinizin doğruluğunu sağlamaya yardımcı olur. Doğrulama ayrıca sizi, işletmenizin temsilcisi olarak görünebilecek herkesten korur. Doğrulamayı tamamlayana kadar, Google ürünlerinde görünen iş bilgilerini düzenleyemezsiniz. Tekrarlanan Hesaplardan kurtulun. Tekrarlanan hesaplar olmadığından emin olun.

Çalışanlarınız veya şirketinizin daha önce birlikte çalıştığı bir ajans, işletmeniz için birden çok Google+ sayfası oluşturmuş olabilir. Bunları silin ve resmi Google My Business URL’nizi not edin. Bazı işletmeler Google My Business hesaplarını talep ederler, minimum ayrıntıları eklerler ve hesabı terk ederler. Bu daha başlangıç noktasıdır ve onu optimize etmek gerekir. Hesabınızı oluşturmak ve işletmenizi tanıtmak için Google’ın istediği tüm bilgileri doldurduğunuzdan emin olun.

Google My Business Kullanmaya Başlarken Bilinmesi Gerekenler

Google Benim İşletmem hesabını kullanmaya başlamadan önce bilinmesi gereken belli bazı hususlar mevcuttur.

  • Ad, Adres ve Telefon bilgilerinin güncel olduğundan emin olun.
  • Sıralamak istediğiniz anahtar kelimeleri kullanın, konuşkan olun ve abartmayın.
  • Sizi rakiplerinizden ayıran bilgiler ekleyin.
  • Sunduğunuz ürünleri ve hizmetleri tanımlayın.
  • İşletmeniz için doğru kategorileri seçtiğinizden emin olun, birincil noktanızın düşünülmesi önemlidir.

Profil resmi, kapak fotoğrafı, hizmet verdiğiniz alanlar, çalışma saatleri, şirketinizin ne zaman kurulduğu, telefon numarası, videolar ve İnternet sitesi gibi aklınıza gelebilecek tüm bilgileri ekleyin. Müşterilerinizin işletmenizi ararken fark edeceği ilk şeylerden biri profil resminizdir. Fotoğraflarınızın profesyonel göründüğünden emin olun. Tüm şirket ayrıntılarının doğru olduğundan emin olmak için periyodik olarak Google My Business kontrol panelinize giriş yapmanız gerekir.

Tüm yerel işletmeler müşterilerine gerçek mekanda faaliyet gösteren bir mağazadan hizmet vermez. Bazı şirketler bir ev adresinden faaliyet gösterir. Diğerleri mobildir ve müşterilerin ziyaret ettiği bir vitrini yoktur. İşletmeniz müşterilere adresinde hizmet vermiyorsa, onu Google’da hizmet bölgesi işletmesi olarak listelemelisiniz. Hizmet alanlarınızı tahsis ettiğinizde doldurmanız gereken yalnızca 20 yuvanız olacak, bu yüzden bunları akıllıca seçin. Birincil hizmet konumunuzun birincil konumunuzda olduğundan emin olun.

Google My Business’da Profili Düzenlemek

Bilgilerinizden herhangi birinin ayarlanması gerekiyorsa veya işletme profilinize eklemek istiyorsanız, istediğiniz zaman giriş yapabilirsiniz. Google My Business kontrol panelinizde oturumunuz açıkken, “bilgi” butonuna tıklayın, düzenlemek istediğiniz alanın yanındaki kalemi tıklayın, değişikliklerinizi yapın ve ardından “uygula” butonunu seçin.

Haritanın Konumunu Ayarlamak

Adresinizi doğruladıktan sonra, haritada konumunuza bakın ve işaretçinin doğru yerde olduğundan emin olun. Doğru konumda değilse, Google My Business Hesabınıza giriş yapın. Ardından, “Bilgi” butonuna tıklayın. “Google Haritalar” ı tıklayın ve konum iğnesini doğru yerine taşıyın. Birçok işletme, yıl boyunca saatlerini değiştirir. Saatlerin şu anda sizin çalışma sürelerinizi yansıttığından emin olun.


0 YORUM
YORUM YAP